۵۰سال مبارزه

وبلاگی به یاد آزاده و جانباز سرافراز شهید حاج حسن حسین زاده موحد

وبلاگی به یاد آزاده و جانباز سرافراز شهید حاج حسن حسین زاده موحد

۵۰سال مبارزه

حاج حسن حسین زاده موحد پیشکسوت جهاد و مبارزه انقلاب اسلامی و جانباز سرافراز و آزاده دوران دفاع مقدس به یاران شهیدش پیوست.

مرحوم حسین زاده موحد مبارزه سیاسی خود را از دوران نوجوانی علیه رژیم منحوس پهلوی آغاز کرد و 9 سال در زندان های رژیم طاغوت زیر شکنجه و بازداشت بود.

این مبارز در دوران زندان به تحصیل علوم دینی از محضر آیت الله طالقانی و آیت الله ربانی شیرازی شهید حقانی و شهید سعیدی پرداخت. این مرد مجاهد در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی از زندان آزاد شد و نقش فعالی در دوران پیروزی انقلاب اسلامی ایفاء کرد.

مرحوم حسین زاده موحد با شروع جنگ تحمیلی در جبهه های دفاع مقدس حضور یافت و در عملیات کربلاء 5 به شدت مجروح و به اسارت رژیم بعث عراق درآمد ودر سال 1369 به همراه سایر آزادگان با بدنی مجروح و رنجور به میهن اسلامی بازگشت.

وی که در راستای اهداف مقدس اسلام عزیز به فعالیت های فرهنگی اشتغال داشت در سحر آخرین روز سال 1394 در سن 63 سالگی به لقاءالله پیوست.

فقیر و خسته به درگاهت آمدم رحمی

چهارشنبه, ۴ فروردين ۱۳۹۵، ۰۲:۲۶ ب.ظ

http://bayanbox.ir/view/4237914304435238687/hajasan2.jpg


 فقیر و خسته به درگاهت آمدم، رحمی!
که جز ولای توام نیست هیچ دستاویز

(حافظ)

همه می‌دانند اشتیاق فراوان حاج‌حسن به زیارت امام علی‌بن‌موسی‌الرضا (علیه السلام) را، و اینکه این مسیر زیارت را ایشان چقدر -پیاده یا سواره- به شوق حجت هشتم پیموده‌اند. اما آنچه شایان توجه است این است که ایشان در روز سفر به دیار باقی، عازم سفر به زیارت امام هشتم بودند. سفری که در آن این‌بار جسم از همراهی روح بازماند.

یاعلی‌بن‌موسی‌الرضا مددی.