۵۰سال مبارزه

وبلاگی به یاد آزاده و جانباز سرافراز شهید حاج حسن حسین زاده موحد

وبلاگی به یاد آزاده و جانباز سرافراز شهید حاج حسن حسین زاده موحد

۵۰سال مبارزه

حاج حسن حسین زاده موحد پیشکسوت جهاد و مبارزه انقلاب اسلامی و جانباز سرافراز و آزاده دوران دفاع مقدس به یاران شهیدش پیوست.

مرحوم حسین زاده موحد مبارزه سیاسی خود را از دوران نوجوانی علیه رژیم منحوس پهلوی آغاز کرد و 9 سال در زندان های رژیم طاغوت زیر شکنجه و بازداشت بود.

این مبارز در دوران زندان به تحصیل علوم دینی از محضر آیت الله طالقانی و آیت الله ربانی شیرازی شهید حقانی و شهید سعیدی پرداخت. این مرد مجاهد در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی از زندان آزاد شد و نقش فعالی در دوران پیروزی انقلاب اسلامی ایفاء کرد.

مرحوم حسین زاده موحد با شروع جنگ تحمیلی در جبهه های دفاع مقدس حضور یافت و در عملیات کربلاء 5 به شدت مجروح و به اسارت رژیم بعث عراق درآمد ودر سال 1369 به همراه سایر آزادگان با بدنی مجروح و رنجور به میهن اسلامی بازگشت.

وی که در راستای اهداف مقدس اسلام عزیز به فعالیت های فرهنگی اشتغال داشت در سحر آخرین روز سال 1394 در سن 63 سالگی به لقاءالله پیوست.

http://bayanbox.ir/view/3888446511457505812/Khamenei-hajhasan.jpg


رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای روز گذشته پیامی با موضوع درگذشت آزاده و جانباز سرافراز، زنده‌یاد حاج‌حسن حسین‌زاده موحد صادر کردند.
متن پیام رهبر انقلاب برای مرحوم حاج‌حسن حسین‌زاده که شب گذشته در مراسم چهلم این ایثارگر قرائت شد به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

از درگذشت مجاهد صادق و فداکار آزاده جانباز و ایثارگر، مرحوم آقای حاج حسن حسین‎زاده، دیرهنگام اطلاع یافتم. ایشان را از دوران جوانیش به ایمان و صلاح و بصیرت و مجاهدت می‌شناختم. صبر و ثبات و توکّل وی نیز  در روزگار سخت اسارت در زندان‌های رژیم طاغوت و سپس در اردوگاه های اسیران بی‎نام و نشان در چنگال دژخیمان بعثی، بر آنان که وی را می‌شناختند آشکار شد. پس از بازگشت ناباورانه از اسارت، اینجانب همان روحیه پرشور و قدم ثابت را در پیکر نحیف و معلول و شکنجه‎دیده‎ی او مشاهده کردم، و همین صلابت و سلامت معنوی وی را تا آخر عمر در خدمت هدف‌های والای انقلاب ، به تلاش و کوشش برانگیخت. امید است که اکنون در سایه‎سار رحمت بیکرانه‎ی پروردگار متنعم و سرافراز باشد، بمنّه و کرمه


سیّد علی خامنه‌ای
۹/اردیبهشت/۹۵